Jūsu Grozs

malkas uzglabāšana kastē un kā to uzglabāt savā mājsaimniecībā

Ieteikumi kā uzglabāt malku mājās

Lai efektīvi uzglabātu malku mājās, ir svarīgi ievērot dažus ieteikumus. Šeit ir daži padomi par to, kā pareizi uzglabāt malku:

  1. Izvēlieties piemērotu vietu: Izvēlieties vietu mājas tuvumā, kur malka varētu būt labi pasargāta no laikapstākļu ietekmes. Ideālā gadījumā malkas krātuvei jābūt aizsegtai no lietus, sniega vai citiem mitruma avotiem.

  2. Nosegt malku: Lai pasargātu malku no tiešas mitruma un pārmērīgas saules staru iedarbības, ir ieteicams nosegt malku ar plēvi vai cita veida segumu. Svarīgi novērst mitruma uzkrāšanos, taču tajā pašā laikā nodrošināt pietiekamu ventilāciju.

  3. Paredzēt ventilāciju: Svarīgi ir nodrošināt pietiekamu gaisa cirkulāciju. Ventilācija palīdzēs novērst mitruma uzkrāšanos un samazinās koka bojājumu risku. Jūs varat izvēlēties atbilstošu dizainu ar atbilstošu ventilāciju vai izmantot malkas statīvus, kas atļauj gaisam brīvi plūst ap malku.

  4. Paturiet malku prom no sienām: Nepieciešams saglabāt malku pietiekami tālu no mājas sienām. Tas palīdzēs novērst mitruma un kukaiņu pāreju no malkas uz māju. Vislabākais ir uzglabāt malku vismaz 30 cm attālumā no sienām un citiem struktūras elementiem.

  5. Kontrolējiet kaitēkļu un kukaiņu aktivitāti: Lai novērstu kaitēkļu un kukaiņu uzbrukumus malkai, ir ieteicams veikt profilaktiskus pasākumus. To var darīt, piemēram, regulāri pārbaudot un tīrot malku, lai novērstu potenciālos kaitēkļu ligzdas.

  6. Izvēlieties pareizo malku uzglabāšanas metodi: Atkarībā no pieejamās vietas un malkas apjoma, jums jāizvēlas piemērota malkas uzglabāšanas metode. Jūs varat izvēlēties no tradicionālās malkas kaudzes, statīviem, kastes vai speciālām malkas glabāšanas sistēmām.

Atcerieties, ka pareiza malkas uzglabāšana ir svarīga, lai saglabātu tās kvalitāti un novērstu iespējamos kaitēkļu uzbrukumus. Sekojot šiem ieteikumiem, jūs varat nodrošināt, ka malka ir gatava izmantot un sniegs efektīvu siltumu, kad tas būs nepieciešams.